top-phones
finansowanie 05

Bateria 8 szt. kolektora Vitosol 100-F do podgrzewu basenu

Stara Iwiczna - dom jednorodzinny

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 4 kWp pracująca On-Grid

Dobrze dobrana i wykonana instalacji kotła gazowego to oszczędność energii i Twoich nerwów

Instalacja wodno kanalizacyjna ze stelażami montażowymi w domu o konstrukcji szkieletowej

Zadbaj o komfort w swoim domu - pomyśl o rekuperacji

Podstawowe zadania instalacji wentylacji to dostarczanie świeżego powietrza do pomieszczeń oraz odbiór wilgoci z budynku. Prawidłowo działająca instalacja korzystnie wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniach, jak również pomaga zabezpieczyć budynek przed negatywnym wpływem wilgoci.

Jakość powietrza ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i komfort. Dlatego nie można realizować systemu wentylacyjnego w budynku, jedynie mając na uwadze spełnienie obowiązujących przepisów budowlanych. Przebywając w zamkniętych pomieszczeniach zaczynają nam dokuczać: dwutlenek węgla, wilgoć, nieprzyjemne zapachy, ale także to, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawy – niebezpieczne związki chemiczne wydzielane m.in. przez dywany, wykładziny, panele, kleje użyte do wyrobu mebli i inne przedmioty w naszym otoczeniu. W tej sytuacji z pomocą może przyjść tylko sprawnie działająca wentylacja.

Koszty inwestycyjne wentylacji mechanicznej w odzyskiem ciepła są wyższe w stosunku do standardowej wentylacji grawitacyjnej jedynie o 10-40%!

Wybierając wentylację mechaniczną unikamy bowiem kosztów wykonania instalacji grawitacyjnej takich jak:
• murowane kanały wentylacyjne,
• kominy na dachu (niekiedy z kosztownym elementem zakańczającym),
• skomplikowanie kształtu dachu (podniesienie kosztu samego dachu),
• nawiewniki higrosterowane w stolarce okiennej,
• moskitiery w oknach.

Wentylacja grawitacyjna, w przeciwieństwie do systemów mechanicznych, nie daje gwarancji poprawnego działania w każdych warunkach atmosferycznych.

Dodatkową, niemożliwą do pominięcia zaletą domów zaopatrzonych w systemy rekuperacji jest odzysk energii z usuwanego powietrza. Montowane przez nas jednostki wentylacyjne odzyskują do 93% ciepła, które przy wentylacji grawitacyjnej wyrzucane jest bezpowrotnie do atmosfery.

 

Realizacje - Dom Jednorodzinny - systemy wentylacyjne

Początek strony